středa 19. března 2014

Instant Whey PRO // protein společnosti REFLEX


REFLEX Nutrition. Tahle společnost, respektive její jméno, slyším v posledních dnech od různých cvičících a fitness nadšenců poměrně často. Jak jsem se dozvěděla a dočetla se, patří v současné době ke špičce ve výrobě různých suplementů. Jde o britskou společnost, která evropskému trhu nabízí jedny z nejkvalitnějších produktů sportovní výživy, z prvotřídních surovin, s minimalizací sladidel a aditiv, ve své zemi, ve Francii a dalších zemích patří k těm nejprodávanějším, dle norem jsou testovány na obsah bílkovin a protein, který vám zde představuji, není svou výjimečností výjimkou.

Instant Whey PRO má kromě neskutečně atraktivního designu pro rok 2014 ve své nejaktuálnější verzi řadu vylepšení a věřte, že z této cenné "krabice" získáte to nejlepší do těla. 
 • jedním z důvodů, proč jsem si tento protein vybrala byl hlavně vysoký obsah probiotických kultur. Všechny maminky ví, jak jsou probiotika důležitá pro trávení u jejich miminek, velkým plusem a nadšením tedy u mne bylo zjištění, že se myslí také na dospělé a cvičící. Ve 100 g jsou až 2 miliardy takových probiotických kultur.
 • oproti předešlé verzi byl navýšen obsah trávících enzymů
 • ze 100 g tohoto "prášku" získáte 80 g bílkoviny, jehož hlavní složkou je nativní syrovátkový izolát. Ten se vyrábí přímo z čerstvého kravského mléka za teplot, které nepřekročí deset stupňů Celsia. Skoro by se dalo říci, že je tento protein vlastně čerstvá nenarušená mléčná bílkovina „v prášku“
 • neobsahuje zdroje bílkovin jakými jsou kolagen či sójová bílkovina

  

E-shop se sportovní výživou Fitnessprotebe.cz, který o sobě dává poslední dobu stále častěji vědět, vám nabízí od firmy Reflex řadu různých kvalitních produktů, které si ostatně můžete prohlédnou ZDE v jejich nabídce, ale já bych se momentálně ráda podívala na příchutě, užívání a jiné vlastnosti proteinu Instant Whey PRO

Příchutě
V první řadě, koho by zajímalo se o proteinu a jeho složení, způsobu výroby a zastoupení enzymů dozvědět více, jakože je opravdu co studovat a co se o tomto kousku dozvědět, měl by navštívit přímo jeho prodejní stránku. Zde si teď povíme, jaké příchutě na vás čekají.

 • banán
 • banánový koláč
 • jahoda
 • malina
 • vanilka
 • vanilka-skořice
 • čokoláda
 • čokoláda-máta
 • čokoláda-oříšek


Podle obrázku je vám jasné, jakou příchuť jsem zkoušela já. Čokoláda-oříšek nebo-li čokoláda s arašídovým máslem byla pro mne už jen na poslech hodně lákavá, protože jsem milovník arašídového másla. Správně však, nebo možná právě proto, se protein nabízí jako oříšek, protože ačkoli je chuťově opravdu protein výjimečný, arašídové máslo to prostě není a upřímně, čekejte, že to bude čistá nálož oříšků ☺ Čokoláda jde v proteinu cítit jen opravdu decentně a tak oříšková příchuť převládá. 


Užívání
Protein obsahuje samozřejmě také odměrku (budete muset hrabat hodně hluboko, určitě je tam někde schovaná ☺), prášek je neskutečně jemný, voňavý, v případě oříšku má jemně béžovou barvu. A jelikož přišel čas na testování, zde nastaly mé krušné chvíle... český návod je jiný, než ten od výrobce ☺ Ono svým způsobem nakonec dosáhnete stejného poměru dávkování, ale zatímco česká etiketa nabádá použít 2 vrchovaté odměrky na 300 ml tekutiny, od výrobce se jedná o 2 zarovnané odměrky na 175-200 ml tekutin. 

Tekutinou se v tomto případě myslí voda nebo nízkotučné mléko. Já zkoušela variantu s obojím a jdu se tedy s vámi podělit o zkušenost. 

V první řadě byste asi měli vědět, že jsem zkoušela dříve asi čtyři různé proteiny s vodou a i když vám tohle píšu, leze mi mráz po zádech, protože to bylo něco odporného. Ve skutečnosti je to asi můj problém, ale prostě mi vadí chuť čisté neperlivé vody. Vadí mi ta "sladkost". Ale přesto jsem se doslova hecla, abych vyzkoušela, jak protein s vodou chutná. Kupodivu jsem dostala přes krk několik doušků a zkonstatovala, že to "není až tak špatné". A věřte, že pokud to řeknu já, je to asi dost dobrý.

Pak jsem zkoušela protein s mlékem a to byly teprve Boží hody. Protein byl... prostě výtečný! Těžko hledat vhodná slova, to bych vám musela půjčit svůj jazyk, abyste pochopili ☺ A tak vám aspoň přiblížím, jak vypadalo mé ochutnávání, až jsem se smála sama nad sebou a řekla si, že přesně tohle vám napíšu, abych  vám ten zážitek aspoň co nejvíce přiblížila.

1. lok - "Mmmm."
2. lok - "Mmmm... bože... to je..."
3. lok - "Ježíííš, to je dobrý..."
4. lok - "Sakra, to nesmím... "
5. lok - "...vypít celý!"

Asi čekáte krásnou tečku, že jsem to dala pak do dna, že? Ne ☺ Byla jsem opravdu jen v momentě testování a dva proteiny po obědě by na mne byly dost ☺ Ale zpět k hodnocení...

   
     voda                                                                     mléko

V obou případech jsem protein míchala v mixéru, nevznikaly žádné hrudky a nápoj byl jak zmrzlina. Nadýchaný jak peřinka a jemný. Už vím, proč by mělo být pití proteinu za odměnu ☺ A proč by se člověk měl na něj těšit a nepít ho za trest. Přesně tyhle pocity jsem si užívala právě v případě přípravy s mlékem. Oba nápoje jsem připravovala s 200 ml tekutin a dvěma zarovnanými odměrkami, je jasný, že vizuálně je nápoje s mlékem trošku více, protože se zkrátka více napěnil a našlehal.

Výrobce doporučuje užívat 2-3x krát denně 2 odměrky. Tím získáte v jednom užití proteinovou dávku o obsahu 20 g bílkovin, 1,6 g sacharidů a 1,1 g tuků. 

Jako vždy je nutné myslet na to, že protein není žádný zázračný lektvar, který vám sám vybuduje svaly nebo za vás odvede spálit tuk a vy samovolně zhubnete. Protein je doplněk výživy a je určen především pro ty, kteří mají konkrétní cíle a nedaří se jim ve stravě dosáhnout požadovaného množství bílkovin. Nezapomeňte, že protein vám bude maximálním pomocníkem a práce s ním je mnohem snadnější, ale zároveň nezachrání a nenahradí špatnou životosprávu. Pokud tedy chcete nabrat svalovou hmotu nebo zhubnout, s proteinem to dokážete, ale je nutné k tomu přebudovat základ a tím je vhodné stravování a přizpůsobení sportovního výkonu. ☺

Kde všude lze protein použít?
Já osobně těch fíglů moc vyzkoušeno nemám, ale zkoušela jsem v bílém jogurtu a byla to příjemná změna. Na různých stránkách jsem se seznámila však s různými možnými způsoby, jak protein využít - jaká náhrada mouky do koláčů, do lívanců, lidé si jej přidávají do kafe, vyrábí si z něj zmrzlinu, fitness sušenky, proteinové tyčinky, ...


Tohle je náhled stránky e-shopu Fitnessprotebe.cz. Kliknutím na obrázek se dostanete na prezentaci proteinu Instant Whey PRO, kterému jsem tuto recenzi věnovala. Určitě nepřehlédněte současnou nabídku e-shopu a tím je doprava zdarma ☺ 

Snad jsem vám zmínila vše důležité a podstatné, teď už si jdu namíchat svoji "dávku" ☺

Nikki ♥

22 komentářů:

 1. Hned jsem na něj z tvého popisu dostala a to je co říct, včera jsem si zrovna říkala, že se nějakou dobu proteinu určitě ani nedotknu - po dlouhé době jsem si ho udělala a bylo mi z něj blbě. Ale ten tvůj vypadá hezky, hned bych si dala :-D

  OdpovědětVymazat
 2. Leni, je vážně skvělý, většinou jde z proteinů cítit "chemie", umělotina, tady ochutnal i můj přítel, absolutní odpůrce těchto věcí, a chutnal mu :))

  OdpovědětVymazat
 3. Zrovna hledám nějaký protein, protože předchozí mi nesedl a tenhle vypadá super!!! Moc děkuji za tip! :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Nikki vypadá to dost dobře, ale mrkla jsem na složení a mě v proteinech vadí Acesulfam. Prostě je to taková nepřirozená sladkost a má to divný ocas, takže až dojedu 2,2 kila FA whey Cappucino (který si mimochodem spousta lidí chválí) tak se chystám na Reflex Nutrition Vegan Protein, slyšela jsi o něm? Dělá se jahodový nebo čokoládový a je v něm jen přírodní aroma a maličko stevie, tak jsem hrozně zvědavá. Nejsem vegan, ale najít vysokobílkovinný protein pouze s aroma bez sladidel je nadlidský výkon :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj Nikky. Kolik bych si teda měla toho proteinu dát na jednu dávku? Dvě, nebo tři odměrky. Já zkoušela ten Deleet čokoládu a na mě to bylo až moc sladký a taky tam té bílkoviny myslím je i méně. Je to tak? Ještě jsem měla od Herbalifu a tam je nějakých 42% bílkovin. Právě v tom se nějak nevyznám a jestli je i v těch bílkovinách nějaký rozdíl..:-(.

  OdpovědětVymazat
 6. Hana: pokud jsi vyloženě proti sladidlům, i když je jich zde minimum (není zas tak sladký), tak ten Vegan by určitě šel. Na něj jsem také koukala, ale byla jsem právě odrazena tím, že není tak chutný a já to potřebuju pít a těšit se na to :D Po tréninku :D Ale pokud ho vyzkoušíš, tak dej vědět, ráda bych znala jakýkoli názor :))

  Kača: Ahojky, tady v tomto jak jsem psala, jsem dávala dvě odměrky zarovnané. jsou menší jak u Delite, pokud myslíš ten :) Dělá to cca 25 g prášku, stejně jako u Delite. Píšou se 2-3 dávky denně, ale jde čistě o to, kolik těch bílkovin potřebuješ. Povolené jsou max 3. Mně tedy osobně stačí jeden takový nápoj :)) Zrovna dnes jsem ho měla místo snídaně i s banánem :) Jinak je pravda, že Delite je sladší, když to mám srovnat, mně to nevadilo, ale po tomhle Reflexu, je to rozdíl. Bílkovin je tam myslím 64 g (v Deliteu). Od Herbalifu bych nebrala, nelíbí se mi složení většiny jejich výrobků. A v bílkovinách je určitě rozdíl!!! tento Reflex je navíc velmi kvalitní, určitě prošel lepší a šetrnější výrobbou než Delite. Ten byl na svou dobu výborný, ale už uplynul nějaký ten pátek a jsou tu zkrátka lepší :)) Byla jsem velkým zastáncem Delitu až do příchodu Reflexu. Zkoušela jsem i jiné, ale ty nestály za nic. Volila bych tento, určitě :) škoda že nemají na prodej testové balíčky, určitě by tě přesvědčil :)) Jakmile dojedu oříšek, jdu do čokolády, jsem prostě čokoládová :D

  OdpovědětVymazat
 7. Ahoj Nikki, tak já se zatím od těchto druhů držím dál....třeba někdy. Zaráží mě jen jedna věc....četla jsem před chvilkou zápisek z nemocnice, že nejíš sýr, že malá je alergická na kravské mléko, ale pak čtu o másle a tady o proteinu.....jsem z toho nějak zmatená??? V proteinu taky uvádíš, že se vyrábí z kravského mléka....To jí vadí jen něco??? Nemyslím to zle, jen mě to překvapilo, proto se ptám a předem děkuji i za Tvou odpověď.

  OdpovědětVymazat
 8. Annyfi: jsi všímavá, to je dobře :))) zápisky jsou psané 14 dní zpětně, před týdnem jsem začala pomalinku zkoušet zavádět kravskou bílkovinu, vždy jen jeden "kousek" každý den. Takže buďto jeden jogurt, nebo právě teď protein, máslo nemá skoro žádné bílkoviny, je alergická na bílkovinu ;) Ale postupně jak zařazuji, zjišťuji, že se u ní tolerance zlepšila o hodně. Takže zkouším :))

  OdpovědětVymazat
 9. Hana: ja pouzivam raw vegansky protein od Sunwarrior (z hnede ryze) nebo konopny protein od GoodHemp, taky raw, presne z toho duvodu, ze nemaji zadna aditiva. Taky nejsem vegan. Micham ho do smoothies a v pohode (a ze jsem na "praskove" chute alergicka :-))

  OdpovědětVymazat
 10. Zrovna plánuju tenhle konkrétní protein vyzkoušet. Naštěstí jsem se naučila pít protein s vodou a nedělá mi to problémy, dokonce mě překvapilo, jak moc je to dobré, poprvé jsem se bála......ovocný prášek s vodou...znělo to děsivě. Určitě zkusím jogurt, to je dobrý typ. Já moc doporučuji přidat protein do ovesné kaše. Vařím si jí několikrát do týdne a přidávám buď burákové máslo nebo med, anebo protein a popravdě s proteinem to mám momentálně nejraději. Snažím se teď o nabírání svalové hmoty....mám s tím trochu problém, protože si hodně libuju v kardiu (ať už jde o běh, cyklotrenažér, intervalový tréning nebo tabatu), takže jsem se teď vrhla na potravinové doplňky, zatím protein a BCAA, a už teď vidím pozitivní změny (a to jsem z počátku byla vysloveně odpůrce). Každopádně díky za nové informace, Káča

  OdpovědětVymazat
 11. Tenhle protein je opravdu skvělý. Ať už co se týče příchutě, ale i té kvality :) Já měla možnost ochutnat pár vzorků a teď mám doma i jedno celé balení. A příchuť čoko-oříšek mi taky chutnala hodně! Určitě si pak pořídím nějak další, až vypotřebuji všechny své domácí zásoby proteinů :)

  OdpovědětVymazat
 12. Ahoj Nikki, díky za tip. Trochu jsem ještě popátrala a našla hrachový protein s 80% bílkovin a jen 2% vlákniny, takže nenadýmá jeko normální hrách: http://www.4fitness.cz/vyhodna-baleni-naplne/hrachovy-protein-80-1kg-235kc-p-782/. Čistě přírodní, 1 porce vyjde na 23 Kč... na tom webu nabízejí i 100% přírodní L-Carnitin, tak váhám...

  OdpovědětVymazat
 13. mňam mňam, čokoláda objednána, to jsem na to zvědavá! :-)

  OdpovědětVymazat
 14. Koupila jsem si Delite protein s kousky coko a je moc dobrý-přesně jak píšeš-za odměnu :)
  Až ho doberu,tak určitě zkusím tento.Moc děkuju,že sem píšeš na proteiny recenze,páč já se v tom moc nevyznám a určitě bych jela pořád dokola jeden a tentýž,aniž bych hledala lepší.Díky :)

  OdpovědětVymazat
 15. Ahoj Nikki, mám alergii na lepek a na mléčnou bílkovinu. Napadá tě nějaká jiná alternativa proteinu?
  Díky moc Eva

  OdpovědětVymazat
 16. Evi, zkus jakýkoli firmy Good Hemp například. http://www.fitnessprotebe.cz/znacka/goodhemp/ :)))

  OdpovědětVymazat
 17. Moc děkuju za tip, objednala jsem si příchuť vanilka, protože už jsem měla dost svého starého proteinu a chtěla jsem vyzkoušet něco nového. A je to fakt NĚCO!!!!!
  Chuť je naprosto nepřekonatelná, mít tohle ve více příchutích, už nikdy nebudu chtít čokoládu či jiné sladkosti! Dostala jsem vzorek čoko-oříšek, takže jsem zvědavá, vyzkouším zítra. Také vřele doporučuji!!!!

  OdpovědětVymazat
 18. Nikki, díky moc za tip a skvělou recenzi. Na tvé doporučení jsem si nakonec koupila tento protein od Reflexu a jsem moc spokojená. Včera jsem si ho dala po cvičení poprvé, s vodou, a byl fajn. Dnes jsem dala deci mléka a dvě deci vody - a je to přesně jak píšeš ty: 1. lok - "Mmmm."
  2. lok - "Mmmm... bože... to je..."
  3. lok - "Ježíííš, to je dobrý..."
  A vypila jsem ho pěkně celý :-)

  OdpovědětVymazat
 19. Peti, jsem moc ráda, že chutná!!!! :)) je opravdu výbornej. Co jsi zkoušela za příchuť? taky tento oříšek? :)

  OdpovědětVymazat
 20. Já zkusila čokoládu a maximální spokojenost. Ten oříšek mě nijak nelákal, když jsi psala, že by se mělo jednat o příchuť jakoby arašídového másla. To mi nikdy nechutnalo a jedl ho u nás jen manžel. A hádej, co se mi včera stalo? Poprvé v životě jsem dostala chuť na arašídové máslo! Já, zrovna já!!! :-D Takže si ho chci buď koupit nebo udělat domácí ;-) Že by všichni, co cvičí, prostě museli milovat arašídové máslo? :-P

  OdpovědětVymazat
 21. Ahoj holky a Nikki:) Máte tu někdo zkušenost s proteinovým nápojem Aminostar? Pokoukávám po té značce docela dlouhou dobu a co na internetu vidím recenze tak to jsou jen zkopírované popisky od výrobce - přijde mi že k tomu lidi nemají co říct nebo co.. tak se ptám právě vás všech jestli jste ho někdo zkoušeli nebo tak?:) Děkuju♥

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář :)