pátek 17. května 2013

Šetřící gen

Každý hubne jinak rychle. Někomu to jde lépe, někomu pomaleji, někdo i po měsíci stále čeká na jakýsi START. Proč? 
Každý z nás je jiný. A každý z nás se před rozhodnutím hubnout zdravě choval k tělu rozdílně - někdo se dietami nikdy nezabýval, někdo je jimi však v zajetí i několik let. 
Zkuste se zamyslet, v jakém stavu bylo tělo před nastartováním změny. Nebylo často na dietách? Nehladovělo? Nezacházelo se s ním nešetrně? Nehublo a nepřibíralo opakovaně? Při takovém jednání tělo nastartuje "šetřící (úsporný) gen". Máme ho téměř všichni. Po nevhodných dietách se může tělo vzpamatovávat třeba i několik měsíců, podle toho, jak moc si odrovnal metabolismus. Vytrvejte a obraňte se trpělivostí. Začněte co nejdříve brát své tělo vážně a s respektem. O to dříve se vám ve vašem snažení odvděčí. 

4 komentáře:

 1. Moc hezký postřeh.
  Tělo si všechno pamatuje, proto to občas vlastníkům vrací i s úroky. Holt za chyby (opakované nesmyslné diety apod.) se platí. Každopádně nikdy není nic úplně ztraceno. Jak píšeš, je třeba obrnit se trpělivostí. :))

  OdpovědětVymazat
 2. Můj "šetřící gen" byla moje babička. Její "neříkej doma, že už jsi večeřela" na mém poslušném těle nadělalo dost celoživotních problémů. A taky to děsné dojídání - co je na talíři se musí sníst. Naštěstí aspoň s přílohami jsem to vyřešila. Někdy není dobré být hodným dítětem. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Eva: Ach ty babičky ... já mám zase problém s tím jejím "koukej to dojíst. Budeš tady tak dlouho, dokud nebude prázdný talíř". Fuj, ještě dneska si pamatuji, jak jsem brečela s plnou pusou rozvařeného blemcavého květáku.

  OdpovědětVymazat
 4. Hmm presne moj pripad toto :(
  Na strednej skole sa moja vaha vysplhala na 78 kg (pri vyske 166 cm), tak som zacala cvicit a ked sli kg dole pomaly, zacala som obmedzovat stravu, az som nakoniec vystacila len s kavou lebo som videla ako rychlo sa kg stracaju a ja som odrazu mala 58 kg a bola spokojna....potom som pri priatelovi zacala jedavat, neskore vecere a vaha bola na 65 kg, tak zasa diety popri cviceni...a takto to slo dokola...teraz uz jedavam (snazim sa) jest 5-6 krat denne a obmedzit "hluposti" a cvicit kazdy den...kg idu dole pomaly, len 2 kg za mesiac, aj tie cm ( cca 5 cm dokopy) idu pomaly ale ja sa nevzdavam a vcera som uz po 30 Days Shred, zacala Ripped :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář :)