čtvrtek 16. května 2013

Květnová fitness výzva - Den 5


Hezké odpoledne všem a speciální pozdravy těm, kdož se i dnes zúčastnili výzvy. Dnes šlo o Den, kdy jsme poprvé ochutnali... 
Vaše komentáře jsem si přečetla, experimentovali a vkládali naděje do spousty nových věcí, někomu chutnalo, někomu nikoliv :))) Já jsem si pro dnešní výzvu vybrala para ořechy a jablečnou vlákninu. V případě para ořechů jsem se zprvu oplývala, chuť oříšková, taková ale samozřejmě zvláštní, jiná. Pak se ale něco zlomilo a já zjistila, že ze sáčku vybírám jiné typy oříšků, nakonec jsem para ořechy nechala v sáčku a vyhodila. Takže s para ořechy jsem to moc daleko nedotáhla, ale aspoň vím, že jsem je vyzkoušela a kupovat si je už nebudu. ne, že by mi nechutnaly, ale prostě mě nepřesvědčily :))
Co se týče jablečné vlákniny, dala jsem si ji do bílého jogurtu společně s troškou skořice. Ačkoli po otevření sáčku jablečná vláknina voněla jak křížaly, v jogurtu ona chuť jablíčka vůbec nebyla poznat a to jsem si dala vrchovatou lžíci :)) Myslím, že u Míši v komentářích jsem četla, že tuhle vlákninu přidává i do buchet a koláčů, což je skvělý nápad :) Takže možná takové vyzkouším. Třeba v mém oblíbeném mrkvovém koláči :)

Na zítra jsem si pro vás připravila takovou zvláštní výzvu, ale myslím, že stojí za to se nad ní zamyslet. Den, kdy napravím své chyby. Tímhle mne inspirovala Zuzka Light, myslím tímto nápadem, kdy každý z nás má nějakou slabinu, o které ví a se kterou ne a ne pohnout. Stejně jako dny předtím půjde o jeden jediný den, kdybychom měli na svých slabých stránkách zapracovat, může to být jedna či více věcí najednou, ale raději toho splnit méně, než si dát nesplnitelné velké cíle. Já pořádně přemýšlela nad svými slabinami a zjistila jsem, že tou jedinou a největší je můj pitný režim. To je prostě stále děs běs. Dokážu se donutit do cvičení, odepřít si sladké, nepřejídat se, cokoli, ale pitný režim, za ten bych se liskala. Co se týče oné "psychické" stránky, dokážu se rychle "rozohnit" :D Prostě, když někdo něco řekne hloupého, nebo udělá něco jinak, než bylo v plánu, no prostě, když mě někdo naštve, tak se z ničehonic dokážu pořádně rozčílit. Netrvá to dlouho, hodně rychle zapomenu a odpustím, neumím se zlobit dlouho, o to horlivější je má prvotní reakce, takže zítra budu pěkně v klidu, radši zvednu ruce v mezinárodně uznávaném gestu "vzdávám se" a budu potichu :)) Fakt bych to jednou chtěla vydržet :D I když nevím, zda následky nebudou o to horší a nebude se mne naštvanost držet o to déle :) No, ale za pokus to stojí :) 

Vašim dnešním úkolem je tedy uvědomit si a napsat si na papír velkým písmem, co za slabinu máte. Pro někoho to může být

 • donutit se cvičit
 • nasnídat se
 • jíst pravidelně
 • jíst více ovoce či zeleniny
 • jíst vůbec
 • pochválit se
 • být milá, i když máme chuť nadávat :)
 • nezalhat
 • nekousat si nehty
 • spát aspoň 8 hodin
 • více relaxace či času pro sebe
 • více času pro děti
 • pít méně kafe
 • nedat si ani skleničku alkoholu
 • nepít sladké nápoje
 • uvědomit si, kolik jsme toho již pro sebe a zdravé tělo udělali
 • respektovat tělo a necvičit při nemoci...
... 
a tak dále a tak dále. Uvědomte si, co nejvíce vám dělá problém a na čem byste opravdu chtěli moc zapracovat. Nejde jen o tělo, ale také o ducha. Protože zdravé tělo = zdravá mysl. Je to komplexní záležitost. Nevím, zda se někteří z vás pochlubí tím, na čem by právě v pátek chtěli zapracovat, ať to stojí, co to stojí :) Moc ráda si vaše komentáře přečtu. A pokud přeci jen nenapíšete, budu pevně věřit, že si v soukromí svůj cíl ohledně překonání slabiny uvědomíte a aspoň jeden den na něm zapracujete. Pak stačí akorát napsat "splněno" :))) 

Budeme mít i anketní formulář, ale až zítra :))) Přeji hodně štěstí :)) PS: děkuji všem, co drželi palce v Olomouci :) Bude to dost pravděpodobně děvčátko :)) Jméno máme od počátku a měnit se nebude. Bude to Eliška :)44 komentářů:

 1. Tak to mám přesně jako Ty slabina pitný režim-málo vody a hodně kávy :) Děkuji :)

  OdpovědětVymazat
 2. Mám úplnou radost z holčičky Elišky :) jméno máte vybraný moc hezký! A jinak moje největší slabina je lenost, takže zítřek pro mě bude opravdová výzva, ale snad to dám! Musím.

  OdpovědětVymazat
 3. Sem moc ráda že ste dopadly dobře, že ste zdraví a že taky že je to holčičkaaa!!!!!:) krásná novinka:) to mě trochu zlepšilo náladu po tom nevydařeném hokeji...díky:))))

  OdpovědětVymazat
 4. Jo a jsem ráda že to vše dopadlo dobře a Eliška je pěkné jméno! :)

  OdpovědětVymazat
 5. Tak u mě to taky vypadá na ten pitný režim, to se musím přiznat, mám s tím problémy od nepaměti.. Ve škole dám třeba i ten litr a půl, ale jak jsem doma, tak sotva litr :-(.. A pak bych ještě mohla zapracovat na bodech 3, 4 a 6 :-D.
  Jinak velká gratulace k mimču :-)). Jen ať malá (i zbytek rodiny) dál roste (či zůstává) ve zdraví :-).

  OdpovědětVymazat
 6. Myslim, ze to je super napad! Pitny rezim je taky moje slabina:) seznam si vecer napisu a zitra behem dne budu odskrtavat!:)

  OdpovědětVymazat
 7. Z celého srdce ti moc gratuluji k Elišce!! <3 Ať jste obě zdravé a vše jde, jak má. Myslím, že Tvá holčička (i chlapeček) mohou být na svou maminku pyšní a hrdí!

  OdpovědětVymazat
 8. Nejspíš si také vyberu pitný režim. Poslední dobou vypiju něco přes litr a jsem ráda. A spojím to dohromady s ,,nepít sladké nápoje". Tudíž zítra zkusím vypít alespoň 2 litry čisté vody (která je sice nejzdravější ale pro mě nejodpornější..) takže zkusím zapomenout na ten odpor a budu více myslet na své zdraví.. děkuju Nikki, další super nápad :).

  a jsem ráda, že ti výsledky dopadly dobře, Eliška je moc pěkné jméno :)))

  Život malé Marti

  OdpovědětVymazat
 9. Pitný režim to je taky moje slabina :( Takže se zítra na to řádně zaměřím :) Jinbak výzvy jsou fakt super ,díky za ně :)

  OdpovědětVymazat
 10. Já se už dlouho snažim nejíst tolik na večer :D

  OdpovědětVymazat
 11. spánek je mou slabinou, a Eliška je krásné jméno!

  OdpovědětVymazat
 12. Mám moc velkou radost, že jste obě zdravé a že jste vybrali tak kouzelné jméno Eliška - a ještě české :-)
  Jablíčková vláknina není v jogurtu cítit po jablíčkách- tak to maskuji skořicí a nebo kokosem. Někdy to zas nechám tak- neutrál.
  Říkám si, že to beru jako lék a ne jako pochoutku. Na druhou stranu je fajn, že to nemá žádnou pachuť... to by můj žaludek asi protestoval. Do buchet je to bezva. Dělám něco podobného jako tvoje jablíčkovo mrkvová buchétka - a tam to splyne s davem :-) A střeva si chrochtají blahem a cévy taky :-) (když to snižuje hladinu LDL lipoproteinů)
  Mou slabinou je spánek, k tomu se přiznávám veřejně a bez mučení a taky snídaně.
  Ráno prostě v 99% nemám hlad...ale už jsem to dávno přestala řešit... prostě jak vstanu a proberu se, tak chystám snídani a tlačím ji do sebe - do hoďky od probzení mám splněno. Udělala jsem z toho takový denní úkol. A jako odměnu za splněnou práci mám slaboučké kafčo s mlékem:-), mňam.
  Pitný režim je u mě naštěstí pohoda. Jsem taková kachna, kudy chodím tudy popíjím. Jinak mě bolí hlava.
  Popracuji na spaní, slibuji :-) Musím to tu napsat, bude to takový bič. A taky se pokusím pořád se ze všeho nestresovat... jsem taková nervní povaha. Neotravuji tím jiné, ale stresuju se sama "autostres". Pomáhá mi v tom hodně cvičení... ale i tak to není ideál.
  Mám na čem máknout. Je to výzva, jako každý den:-)
  Přeji všem hodně zdaru a síly k zítřejší výzvě....a Nikki Tobě díííky za ni :-)

  OdpovědětVymazat
 13. nenadávat - velká a pro mě nedosažitelná výzva :D

  OdpovědětVymazat
 14. Ten spánek... snažím se o to ale každý den! :)

  OdpovědětVymazat
 15. Blahopřeju k děvčátku :))

  Květnová výzva se mi hrozně moc líbí, dala jsem se do ní od prvního dne a zatím plním :) Na zítřek mám jasnou volbu, blíží se mi důležitá zkouška ve škole, ale chuti na učení stále moc nebylo, teď už není zbytí, takže zítřek bude jasně dnem, kdy toho budu chtít co nejvíce dohnat a co nejvíce se toho naučit :-)

  OdpovědětVymazat
 16. Moc děkuji všem za gratulace a vůbec za milá slova :)) Já si zase náramně s chutí přečetla vaše komentáře :) Krásné :) Budu vám držet pěsti :)))

  OdpovědětVymazat
 17. Ježíš!!! Tak to moc gratuluju!!! Elišku jsem taky chtěla... Je to nádherné jméno! :-)

  OdpovědětVymazat
 18. Když to čtu, napadá mě spánek. To mám jak na houpačce. A o víkendu to pak doháním. :-)

  OdpovědětVymazat
 19. Super nápad, ja som plánovala dnes ešte ráno, že odzajtra začnem zas znova riadne makať, pretože to v posledné týždne strašne flákam :/ mojou najväčšou slabinou je asi prestať ďalej vyjedať potom, ako sa najem... Vždy, keď sa riadne najem, nemôžem odolať ďalšiemu vyjedaniu... Och... No verím, že tvoja výzva mi v tom pomôže :-D :-)

  OdpovědětVymazat
 20. Super nápad, ja som plánovala dnes ešte ráno, že odzajtra začnem zas znova riadne makať, pretože to v posledné týždne strašne flákam :/ mojou najväčšou slabinou je asi prestať ďalej vyjedať potom, ako sa najem... Vždy, keď sa riadne najem, nemôžem odolať ďalšiemu vyjedaniu... Och... No verím, že tvoja výzva mi v tom pomôže :-D :-)

  OdpovědětVymazat
 21. Super :D Znova výzva akú potrebujem... tento týždeň som celý presedela doma ( ale nechcene! :D) a už mi je z toho úplne hrozne na psychiku, takže všetkým nadávam a rozčuľujem sa... :D niežeby som bola na ozaj naštvaná, len už to nezvládam.. a čo je horšie keď som v strese, prejedám sa, to mi ešte zhoršuje náladu, lebo si kazím to na čom mi doteraz tak záležalo :D
  takže pre mňa to bude snažiť sa byť v dobrej nálade, a prestať sa prejedať :D
  no a ešte, zbaviť sa jedného zlozvyku :D ( aspoň na deň :D )
  jeeej, Eliška je úplne super meno :)))

  OdpovědětVymazat
 22. Co za slabinu? Dlouho jsem přemýšlela o blogu, ale měla strach že teď před ústnima to učení díky blogu začnu flákat, šup a hned z rána je tu nový profil i s blogem. Jeden příspěvek a zatím žádné odezvy tak k tý maturitě to snad zvládnu ještě týden krapet omezovat:) Takže dnes už z nového, snad se tahle slabina počítá :D určitě se nad tím ještě zamyslim a hlavně jedu na nákup, tak doženu včerejší výzvu pro svůj klid:)

  OdpovědětVymazat
 23. dneska chci zkusit být na všechny milá a být optimista. poslední dobou mám pocit že mám furt blbou náladu. a jinak se taky zkusím vyhnout sladkému a víc pít, to je moje velká slabina. jinak moc gratuluji k holčičce a přeju hlavně zdravíčko.

  OdpovědětVymazat
 24. Moc gratuluji k Elišce!! :) Je to paráda, a hlavně, že jste zdravé! :)
  Jinak mně se zase kvapem blíží přijímačky, takže dneska se do toho opřu a pojedu jak ďas! :D Dík Nikki, tohle jsem potřebovala! :D :)

  OdpovědětVymazat
 25. Nenechám se vytočit mou pubertální dcerou!!! Nenechám se vtáhnout do její hry, kdo dřív bouchne!!! Nebudu řvát na obě mé děti!!! (jeden den to přece musím vydržet ne ;-))

  OdpovědětVymazat
 26. U mě je to rozhodně lenost a hned zatím strach. Takže začínám hned od rána v práci, kdy se pustím do nahromaděné pošty za poslední dva týdny (hromádka, kterou jsem ignorovala už moc dlouho). Samozřejmě s elánem a úsměvem:) A navečer, až se trochu ochladí, vyrazím opět běhat na nábřeží. To bude překonání lenosti i strachu dohromady, protože se nerada pohybuju mezi lidma a poprvé jsem z toho byla trochu vyplašená:) S během úplně začínám a nemám ještě to sebevědomí, že dělám všechno správně. Ale těch 5km na hodinkách mě vždycky naplní hroznou hrdostí:))

  OdpovědětVymazat
 27. Uuf,tak co vybrat?Přiznávám,že bych si radši odcvičila 4 minutky tabaty a měla splněno,než tohle.MOje první slabina je zabíjení času u Facebooku,takže dnes jsem dopoledne sdílela výzvu a jsem oflajn,budu se snažit to vydržet a nepřihlásit se.A určitě se nějakej těžkej úkol najde.Pitný režim,udržet nervy na uzdě,když synátorek tropí hlouposti,neprokrastinovat...už radši nebudu pokračovat,nebo budu nakonec v depce ležet na gauči :D jdu být aktivní...přeju všem úspěšnou výzvu a hezký pátek.
  PS: Nikki,moc gratuluju!

  OdpovědětVymazat
 28. První část své dnešní výzvy mám za sebou - uf :)Stoupla jsem si před zrcadlo a té paní co na mě koukala jsem přímo do očí řekla že jí to sluší, že je všechno v pohodě a ať se děje cokoli, ať je jakákoli, tak jí pořád budu mít ráda :)Usmála se , je to OK :).
  Spánek bude druhá výzva. Jelikož v týdnu spím 4-5 hodin, tak to o víkendu začnu prodlužovat a budu v tom pokračovat dál a dál.

  OdpovědětVymazat
 29. Rozhodl jsem se být na sebe hodně tvrdý a nedám si žádný koktejl na večerní párty, to bude teprve výzva. Snad to všichni zvládneme, Honza

  OdpovědětVymazat
 30. Takže děvčátko ? To je krásný :)))
  Přiznám se, že jsem napnutá jak kšandy nejdřív
  prolítla článek...hledajíc samozřejmě...jestli
  borec, nebo holčička :))).Tipovala jsem ale chlapečka :).Holčičku Ti moc přeju...říká se, že
  je to pro mámu taková odměna..že holčička je pro
  ní víc kamarádka..a tak.Mně osobně je to jedno...hlavně, když bude mimčo zdravý a jsem smířená s tím, že cca za 2 roky přibude další chlap a pak mě všichni tři snědí zaživa :)))))))

  OdpovědětVymazat
 31. Eliška je super jméno, gratulace k holčičce :-) Hlavně, ať jste zdravé!

  Moje dnešní výzva je: začít se učit na státnice. Termín mám za dva týdny a ještě jsem se do toho pořádně neponořila, a tak začínám lehce panikařit. Jen jsem hrozně rozevlátá, tu školení, tu cvičení, tu vaření, prostě... Musím tedy začít.

  Díky za výzvu, zatím plním každý den s úspěchem a je to velice příjemný bič :-)

  OdpovědětVymazat
 32. Já se budu snažit o to být celý den v pohodě a nebýt protivná či nadávat! :D Věř, že to je asi největší - co se mě týče! :D Někdy jsem na zabití!

  OdpovědětVymazat
 33. Moc gratuluju k mimču!:) Já jsem si řekla,že budu víc spát a ráno jsem nakonec zaspala..Tak jsem to splnila jen tak napůl:D:/

  OdpovědětVymazat
 34. Prozatím jsem se před zrcadlem pořádně pochválila. Myslím že si to skutečně zasloužím. Od 10.1.2013 žiji jinak, jsem víc v pohodě a užívám si to. Blbé řeči přecházím s úsměvem a myšlenkou, že jednou někdo závidí mě (není to asi moc hezké, ale od určitých lidí to vyloženě těší!).
  Do dnešní výzvy jsem ještě zařadila pitný režim a strávit odpoledne s partnerem bez dohadů o blbostech - takže úspěšnost posoudím až zítra :)

  OdpovědětVymazat
 35. Chtěla jsem zabojovat se svou úchylkou na sladké ale vzhledem k tomu že sestra upekla naprosto úžasnej přeslazenej koláč tak jsem to prostě vzdala:D Ale časem to určitě zvládnu!:)

  OdpovědětVymazat
 36. Snaha byla, spala jsem celých 7,5hodiny. Juch :-)
  Stres jsem zahnala tabatou ... squaty a švihadlo- obojí 2x....tak mě pálí nožky, že jsem ráda že sedím :-)
  Přeji hodně zdaru všem, kteří ještě bojují.

  OdpovědětVymazat
 37. Ahoj, čtu si tento blog ráda a moc se mi tu líbí a jméno pro vaši holčičku-Eliška je moc krásné a sama se jmenuju Eliška :D

  OdpovědětVymazat
 38. Ahoj, čtu si tento blog ráda a moc se mi tu líbí a jméno pro vaši holčičku-Eliška je moc krásné a sama se jmenuju Eliška :D

  OdpovědětVymazat
 39. Tak nakonec jsem Nikki napravila svojí největší chybu, vzala jsem si sukni a v zrcadlu si říkala, jak mi to sluší a taky jsem se rozhodla celý den nedepkařit a už jen tímhle přístupem se mi to povedlo. Děkuji :)

  OdpovědětVymazat
 40. Tak trochu jsem to pojala po svém - zamyslet se nad tím, co a jak dělám, trochu to dát zase v hlavě do kupy a poděkovat za to, co jsem dostala a taky nedostala. Občas to dělávám ale teď jsem měla opravdu dlouhou pauzu a taky jsem si probrala trochu jiné stránky života. Moc děkuji za postrčení.
  Blahopřeji k Elišce! Držím palce, ať je i dál všechno v pohodě.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář :)