pátek 3. srpna 2012

Den 99

Dobrý den holky a kluci :) Kluci taky, vím, že sem chodíte rovněž :)) 
Batman, tedy Temný rytíř včera dopadl dobře, byl to opravdu vydařený film, dokonce jsem přežila i tak odporný počin jako vrácení, tedy spíš zatlačení obratle pana "betmena" na místo :D Fuj :D Nakonec jsem ráda, že jsem tam byla, dokonce jsem si dělala srandu z přítele a už po pěti minutách se ho ptala zastřeným hlasem:"Bojíš se?" :D V momentě, kdy se na mě otočil, aby se usmál a sdělil mi, že jako jo, na plátně - tedy ve filmu - něco bouchlo, no, málem se po**al na místě :D Chytl se za srdce a kroutil při tom hlavou, jaká jsem (asi) potvora :D No, tak takto, bylo to vskutku prima, nejsem na takové filmy, ale všechna ta technika ohledně efektů a podobně se opravdu za ta léta dostala někam jinam, to víte, člověk, co sleduje maximálně romantické komedie, se toho o efektech moc nedoví :D

No a teď už zpátky k našemu sportování a k našemu zdraví. Dnes vyšel na Novinkách článek o váze a měření centimetrů. kdo to prošvihl, ať se na to mrkne :) Já to nečetla :D Ale třeba se tam píšou samé zajímavé a chytré věci. Vesměs souhlasím s tím nadpisem, takže to nic nerozumného zřejmě nebude :))) 

Já vím, že následující recept jsem vám sem už dávala, ale jelikož jsem měla pár dotazů, že recept vypadá skvěle, ale že nerozumíte všem ingrediencím, které se do receptu dávají, slíbila jsem, že se na to mrknu. Poslední takový dotaz přišel včera, takže jsem dala finální slib, že dnes se onen recept tady objeví v češtině :)) Takže jdeme na to, nejdřív obrázek, pak taky odkaz na video s postupem a šup, jdem na to :))


Na pečenou ovesnou kaši s ovocem budeme potřebovat :
2 hrnky ovesných vloček
1/3 hrnku hnědého cukru
1 lžičku prášku do pečiva
1 lžíci nastrouhané pomerančové kůry
1 lžičku čínského koření o pěti vůních (obsahuje hlavně skořici, dle mého názoru se dá použít naše směs koření)
půl lžičky soli
půl hrnku nasekaných vlašáků
1 hrnek nakrájených jahod na plátky
1/3 hrnku čokoládových čipsů
2 hrnky mléka
1 velké vejce (nejlépe z pštrosa :D - ne, dělám si srandu :D)
3 lžíce rozpuštěného másla
2 lžičky vanilkového extraktu (nevím, zda se dá sehnat, nahradila bych asi vanilkovým cukrem)
1 nakrájený banán

Předehřejeme troubu na 190C, plech, nebo nádobu, ve které budeme péct, vyložíme pečícím papírem. Ve velké míse smícháme vločky, cukr, prášek do pečiva, pomerančovou kůru, koření, sůl, polovinu oříšků, polovinu jahod a polovinu čokoládových čipsů. V další velké míse smícháme mléko, vajíčko, máslo a vanilku. Dejte na připravený plech směs s vločkami, na to poklademe zbylé jahody, ořechy a čokoládové čipsy. Na vrch přidáme kolečka banánů a zalijeme směsí z mléka. Lehce s plechem zatřeseme, aby se mléčná směs dostala do všech míst. Pečeme 30-40 minut, dokud není povrch lehce nahnědlý a mléčná směs pevná. Vrch upečené kaše můžete na závěr posypat extra navíc hnědým cukrem a dát do trouby ještě na další půl minutku. Podává se teplé :))

Snažila jsem s to propočítat. Vychází mi následující. 
Na celou várku: 2926kcal
Na jednu porci ze šesti: 487
Na jednu porci z osmi: 366

V případě, že nepoužijete čokoládové lupínky odečtěte si z celkové várky 244 kcal, chcete-li dělat kaši bez másla, na celé várce ušetříte dalších 306kcal (102kcal na lžíci). Vanilkový extrakt jsem počítala jako jedno balení vanilkového cukru o 80kcal. Vždy celkové kalorie vydělte počtem porcí, na které jste kaši rozdělili :)))

Neskutečně často mi také píšete, zda bych vám nedoporučila i jiná krátká cvičení na bříško, protože se vám speciál z P90X velmi líbil. Našla jsem pro vás tedy pět kousků, všechny to jsou desetiminutovky, tak se na ně mrkněte a možná se vám něco z toho zalíbí :))) Jako bonus jsem vybrala i jeden pětadvacetiminutový workout na bříško :))) Stačí kliknout na obrázek a video se spustí na youtube. Pro dnešek to bude takhle všechno :) Mějte se prima, hezky cvičte, pozor v kuchyni na to, co si dáváte do pusy :))) A zítra zase ahoj :) Nikki.